Uudised

Stažeerimine Hispaanias koolis IES Don Bosco 07. juuni Riina Reha, Aare Pedras

Erasmus+ programmi projekti “Euroopa kogemusega tööturule” nr 2018-KA102-02 raames olid 5. maist 25. maini Hispaanias koolis IES Don Bosco praktikal mehhatroonika eriala õpilased Talis Vesi ja Kristjan Liebenau ning stažeerimas õpetajad Riina Reha ja Aare Pedras.


Samaaegselt oli meie kooli külastamas nende kooli mehhatroonika õpetaja ning õpilane, kes praktiseerib Tartu firmas Atemix.

Kool IES Don Bosco asub Albacetes Castilla- La Mancha maakonnas. Meile kõikidele tutvustati kooli, klassiruume ja töökodasid. IES Don  Bosco õpivad III kooliastme ja kutsekooli õpilased. Seega saab koolist põhihariduse, kutsehariduse või kutsekeskhariduse. Põhikoolijärgselt õpetatavad erialad on: elektrimehaanik, keevitaja, hooldustehnik, elektrik, elektroonik, autolukksepp, metallitöötleja ning keskkoolijärgselt: mehhatroonik, telekommunikatsiooni tehnik, automaatik, elektrik, ohutuse spetsialist, metallitöötlemise tehnoloog.

Kuna õpetaja Riina on matemaatikaõpetaja, siis veetis ta ennelõunad koolis, vaadeldes tunde ja suheldes üldainete õpetajatega. Õpetaja Aare kui erialaõpetaja tutvus erialatundidega ja õpetajatega, külastas köögitarvikute tootmise ettevõtet Arcos. Arcoses tutvus ta tootmisega ja sai proovida töid, mida tegid meie praktikal viibinud õpilased. Noamuuseumis on näited selle tehase noa toorikutest.

Programmiväliselt saime tutvuda linna  ja vaatamisväärsustega. Käisime linna lähistel külas Chinchilla de Monte-Aragon. Väga huvitavad olid vanalinna majad ja tänavad. 

Rohkem pilte leiab galeriist

Samaaegselt oli meie kooli külastamas nende kooli mehhatroonika õpetaja ning õpilane, kes praktiseerib Tartu firmas Atemix.

Kool IES Don Bosco asub Albacetes Castilla- La Mancha maakonnas. Meile kõikidele tutvustati kooli, klassiruume ja töökodasid. IES Don  Bosco õpivad III kooliastme ja kutsekooli õpilased. Seega saab koolist põhihariduse, kutsehariduse või kutsekeskhariduse. Põhikoolijärgselt õpetatavad erialad on: elektrimehaanik, keevitaja, hooldustehnik, elektrik, elektroonik, autolukksepp, metallitöötleja ning keskkoolijärgselt: mehhatroonik, telekommunikatsiooni tehnik, automaatik, elektrik, ohutuse spetsialist, metallitöötlemise tehnoloog.


Kuna õpetaja Riina on matemaatikaõpetaja, siis veetis ta ennelõunad koolis, vaadeldes tunde ja suheldes üldainete õpetajatega. Õpetaja Aare kui erialaõpetaja tutvus erialatundidega ja õpetajatega, külastas köögitarvikute tootmise ettevõtet Arcos. Arcoses tutvus ta tootmisega ja sai proovida töid, mida tegid meie praktikal viibinud õpilased. Noamuuseumis on näited selle tehase noa toorikutest.

Programmiväliselt saime tutvuda linna  ja vaatamisväärsustega. Käisime linna lähistel külas Chinchilla de Monte-Aragon. Väga huvitavad olid vanalinna majad ja tänavad. 

Rohkem pilte leiab galeriist