Uudised

Abikoka ja teeninduse välispraktika Ungaris 15. aprill Tiina Saar ​​​​​​,​Ludmilla Koduvere, Gerli Reilson

Tegime oma abikoka ja teeninduse välispraktika Ungaris, Budapesti linnas, tänu ERASMUS+ projektile. Praktika kestis 24.03-13.04.2019.


Budapesti sõitsime me lennukiga. Gerli ja Ludmilla jaoks oli see esimene kord lennata. Nad närveerisid palju, aga siiski jäid neile lendamisest positiivsed muljed.

Meid võttis vastu Tanext Akadeemia, mis on Võrumaa Kutsehariduskeskuse partnerkool. Koolis võeti meid vastu soojalt ja suurima heameelega. Õpilased ja õpetajad olid väga lahked ja abivalmid. Eriti vahva kogemuse saime andes kooli raadios intervjuu, kus me rääkisime, millised on meie muljed sellest praktikast.

Koolis korraldasime ka Eesti teemalise päeva, mille jaoks valmistasime üheskoos Tanexti Akadeemia õpilastega Eesti snäkke ning tutvustasime meie kooli ja Eestit. Õpilased olid alguses väga skeptilised kiluvõileva suhtes, aga ära proovides see neile isegi meeldis.

Tööoskusi saime praktiseerida kahes erinevas ettevõttes: The Never Give Up Cafe & Bar ja THÖKÖLY restoran. The Never Give Up Cafe & Bar eesmärk on anda tööd erivajadustega inimestele. Meid hämmastas, et nad tegid tööd seal palju suurema tahtejõuga kui mõni inimene, kellel ei ole erivajadust. Nad nautisid oma töö tegemist ja olid hästi abivalmid ja sõbralikud. 

THÖKÖLY restoranis käisime tööl nädal aega. Seal me õppisime paljude uute roogade valmistamist nagu näiteks tuntud ungari magustoit Somloi sponge cake with vanilla sauce. Samuti oskame nüüd keerata pannkooke ilma pannilabidata, mis on väga äge kogemus. THÖKÖLY restoranis käis töötamine hästi organiseeritult. Peakokk jagas igaühele ülesande. Õpetas ja juhendas, kuidas kasutada õigeid töötehnikaid.

Vabal ajal tutvusime palju Budapesti linna kultuuri, vaatamisväärsustega ning ajalooga. Ühel nädalavahetusel otsustasime ka Balantoni järve äärde sõita. Balatonis viibisime me Keszthely linnas. Linn oli ilus ja vaikne. Balantoni järve ääres oli väga rahustav, kus sai oma mõtteid koguda. Esimesel päeval oli väga raske liiklusest aru saada aga peale 3 nädalat oleme me valmis ise inimestele giidiks hakkama.

Kindlasti soovitame ka teistel võtta julgus kokku ja osaleda selles projektis. Me oleme tänulikud, et on olemas võimalus arendada oma silmaringi ja saada kogemusi teistes riikides õppides sama eriala.

Rohkem pilte galeriis

 

Tiina Saar
Ludmilla Koduvere
Gerli Reilson

Budapesti sõitsime me lennukiga. Gerli ja Ludmilla jaoks oli see esimene kord lennata. Nad närveerisid palju, aga siiski jäid neile lendamisest positiivsed muljed.

Meid võttis vastu Tanext Akadeemia, mis on Võrumaa Kutsehariduskeskuse partnerkool. Koolis võeti meid vastu soojalt ja suurima heameelega. Õpilased ja õpetajad olid väga lahked ja abivalmid. Eriti vahva kogemuse saime andes kooli raadios intervjuu, kus me rääkisime, millised on meie muljed sellest praktikast.

Koolis korraldasime ka Eesti teemalise päeva, mille jaoks valmistasime üheskoos Tanexti Akadeemia õpilastega Eesti snäkke ning tutvustasime meie kooli ja Eestit. Õpilased olid alguses väga skeptilised kiluvõileva suhtes, aga ära proovides see neile isegi meeldis.


Tööoskusi saime praktiseerida kahes erinevas ettevõttes: The Never Give Up Cafe & Bar ja THÖKÖLY restoran. The Never Give Up Cafe & Bar eesmärk on anda tööd erivajadustega inimestele. Meid hämmastas, et nad tegid tööd seal palju suurema tahtejõuga kui mõni inimene, kellel ei ole erivajadust. Nad nautisid oma töö tegemist ja olid hästi abivalmid ja sõbralikud. 

THÖKÖLY restoranis käisime tööl nädal aega. Seal me õppisime paljude uute roogade valmistamist nagu näiteks tuntud ungari magustoit Somloi sponge cake with vanilla sauce. Samuti oskame nüüd keerata pannkooke ilma pannilabidata, mis on väga äge kogemus. THÖKÖLY restoranis käis töötamine hästi organiseeritult. Peakokk jagas igaühele ülesande. Õpetas ja juhendas, kuidas kasutada õigeid töötehnikaid.

Vabal ajal tutvusime palju Budapesti linna kultuuri, vaatamisväärsustega ning ajalooga. Ühel nädalavahetusel otsustasime ka Balantoni järve äärde sõita. Balatonis viibisime me Keszthely linnas. Linn oli ilus ja vaikne. Balantoni järve ääres oli väga rahustav, kus sai oma mõtteid koguda. Esimesel päeval oli väga raske liiklusest aru saada aga peale 3 nädalat oleme me valmis ise inimestele giidiks hakkama.

Kindlasti soovitame ka teistel võtta julgus kokku ja osaleda selles projektis. Me oleme tänulikud, et on olemas võimalus arendada oma silmaringi ja saada kogemusi teistes riikides õppides sama eriala.

Rohkem pilte galeriis

 

Tiina Saar
Ludmilla Koduvere
Gerli Reilson