Our stories

Sport, pere ja kool — Tatjana Mannima lugu 22. April


Tatjana Mannima kuulub Eesti naissuusatajate paremikku, ta on osalenud kolmedel olümpiamängudel. 38-aastasena saavutas Tatjana Pyeongchangi olümpial 30 km klassikasõidus 28. koha. 2018. aasta sügisel loobus Tatjana tippspordist ja asus õppima Võrumaa Kutsehariduskeskuses, majutuskorralduse erialal.

Kuidas tuli otsus õppima tulla Võrumaa Kutsehariduskeskusse?

Kuna ma lõpetasin 2018. aastal oma spordikarjääri tipptasemel, otsustasin minna õppima. Oli küsimus, mida õppida? Endal oli kaks varianti: Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse turismi- ja hotelliettevõtluse erialale või Tartu Kutsehariduskeskusesse majutuskorralduse erialale. Võrumaa Kutsehariduskeskuse variant sobis mulle paremini.

Kas majutuskorralduse eriala on Sinu jaoks olnud õige valik?

Kuna oma karjääri jooksul viibisin paljudes hotellides, siis arvasin, majutuskorralduse eriala oleks mulle just sobiv ja huvitav. Jah, ma arvan, et tegin õige valiku, sest näen enda tulevikku selle erialaga seotuna.

Kuidas tuled toime oma aja planeerimisega, olles kahe tütre ema ning osaled ikka ka spordivõistlustel?

Oma aja planeerimisest võin päris palju kirjutada ja rääkida. Mul on alati paika pandud päevaplaan, mida ma pean päeva jooksul tegema, kuhu minema jne. Koolitööd teen tavaliselt siis, kui lapsed magama lähevad, sest siis ma saan asjadele keskenduda. Sport ja liikumine on meie pere päeva üks loomulik osa. Spordivõistlustelt saadavad emotsioonid on asendamatud. Koolis oli ühes moodulis teema ajajuhtimine ja siis õpetaja ka ütles mulle kiidusõnu, et oskan alati asjad õigeks ajaks ära teha ja oma aega hästi planeerida.

Wikipedia ütleb Sinu kohta, et oled lõpetanud Jaroslavi Riiklikus Pedagoogikaülikoolis spordiõpetaja eriala. Kuidas sattusid nii kaugele õppima?

Kuna ma lõpetasin Kiviõli keskkooli, ei osanud ma praktiliselt eesti keelt ja mõtlesin, et mul on hea variant minna õppima Venemaale. Valisin võib-olla lihtsama variandi. Aga kehalise kasvatuse õpetaja diplomi sain kätte. Hetkel töötan treenerina, annan lastele üldfüüsilisuse treeninguid.

Kuidas võrdled kutseõpet ülikooli õppega?

Kui ma võrdlen kutseõpet ja ülikoolis õppimist, siis ülikoolis oli palju raskem. Oli rohkem õppeaineid. 

Millised ained Sinu praegustel õpingutel on kõige rohkem meeldinud?

Kuna mulle väga meeldib süüa teha, siis toitlustuskorralduse tunnid olid minu lemmikud. Ja tööseadus oli väga huvitav. Aga ütlen ausalt, ma sain kõige rohkem teadmisi ja kogemusi praktikatel, mille ma sooritasin eelmisel ja sel aastal Tehvandi Hotellis (vastuvõtu- ja majapidamistöö korraldus ja toitlustuse korraldus majutusettevõttes). Mul vist vedas, sest mul olid väga head juhendajad.

Kas oled rahul valikuga õppida meie koolis?

Olen kooli valikuga rahul. Sain juurde teadmisi mind huvitaval erialal.

Tatjana Mannima kuulub Eesti naissuusatajate paremikku, ta on osalenud kolmedel olümpiamängudel. 38-aastasena saavutas Tatjana Pyeongchangi olümpial 30 km klassikasõidus 28. koha. 2018. aasta sügisel loobus Tatjana tippspordist ja asus õppima Võrumaa Kutsehariduskeskuses, majutuskorralduse erialal.

Kuidas tuli otsus õppima tulla Võrumaa Kutsehariduskeskusse?

Kuna ma lõpetasin 2018. aastal oma spordikarjääri tipptasemel, otsustasin minna õppima. Oli küsimus, mida õppida? Endal oli kaks varianti: Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse turismi- ja hotelliettevõtluse erialale või Tartu Kutsehariduskeskusesse majutuskorralduse erialale. Võrumaa Kutsehariduskeskuse variant sobis mulle paremini.

Kas majutuskorralduse eriala on Sinu jaoks olnud õige valik?

Kuna oma karjääri jooksul viibisin paljudes hotellides, siis arvasin, majutuskorralduse eriala oleks mulle just sobiv ja huvitav. Jah, ma arvan, et tegin õige valiku, sest näen enda tulevikku selle erialaga seotuna.

Kuidas tuled toime oma aja planeerimisega, olles kahe tütre ema ning osaled ikka ka spordivõistlustel?

Oma aja planeerimisest võin päris palju kirjutada ja rääkida. Mul on alati paika pandud päevaplaan, mida ma pean päeva jooksul tegema, kuhu minema jne. Koolitööd teen tavaliselt siis, kui lapsed magama lähevad, sest siis ma saan asjadele keskenduda. Sport ja liikumine on meie pere päeva üks loomulik osa. Spordivõistlustelt saadavad emotsioonid on asendamatud. Koolis oli ühes moodulis teema ajajuhtimine ja siis õpetaja ka ütles mulle kiidusõnu, et oskan alati asjad õigeks ajaks ära teha ja oma aega hästi planeerida.

Wikipedia ütleb Sinu kohta, et oled lõpetanud Jaroslavi Riiklikus Pedagoogikaülikoolis spordiõpetaja eriala. Kuidas sattusid nii kaugele õppima?

Kuna ma lõpetasin Kiviõli keskkooli, ei osanud ma praktiliselt eesti keelt ja mõtlesin, et mul on hea variant minna õppima Venemaale. Valisin võib-olla lihtsama variandi. Aga kehalise kasvatuse õpetaja diplomi sain kätte. Hetkel töötan treenerina, annan lastele üldfüüsilisuse treeninguid.

Kuidas võrdled kutseõpet ülikooli õppega?

Kui ma võrdlen kutseõpet ja ülikoolis õppimist, siis ülikoolis oli palju raskem. Oli rohkem õppeaineid. 

Millised ained Sinu praegustel õpingutel on kõige rohkem meeldinud?

Kuna mulle väga meeldib süüa teha, siis toitlustuskorralduse tunnid olid minu lemmikud. Ja tööseadus oli väga huvitav. Aga ütlen ausalt, ma sain kõige rohkem teadmisi ja kogemusi praktikatel, mille ma sooritasin eelmisel ja sel aastal Tehvandi Hotellis (vastuvõtu- ja majapidamistöö korraldus ja toitlustuse korraldus majutusettevõttes). Mul vist vedas, sest mul olid väga head juhendajad.

Kas oled rahul valikuga õppida meie koolis?

Olen kooli valikuga rahul. Sain juurde teadmisi mind huvitaval erialal.